Pračky a sušičky - toto oddělení obsahuje další pododdělení:

Počet nalezených produktů: 11
Zobrazení katalogu:     Seřazení:   vzestupně   sestupně
Výrobce:Jak vybrat pračku?

Výběr pračky není jednoduchou záležitostí. Díky pestré nabídce produktů a řadě typových odlišností je třeba si koupi takto důležitého přístroje pořádně promyslet. Chcete pračku s předním plněním nebo z prostorových důvodů uvažujete o vrchem plněné? Podobných otázek si budete muset položit ještě celou řadu. Od požadovaného počtu otáček, přes maximální hmotnost náplně, až k zajímavým funkcím jako odložený start nebo zrychlené praní. Pro vaše pohodlí jsme připravili průvodce výběrem pračky.

Horní nebo přední plnění?

obrazekVolba typu plnění má hned několik důvodů. V řadě případů hraje roli zvyk. Případy zatracení jednoho či druhého způsobu plnění nejsou zdaleka nic neobvyklého. Pokud odhlédneme od subjektivních pocitů, lze se při výběru pračky řídit následujícími fakty. Horní plnění je vhodné pro pračky umístěné v menším prostoru, kde by manipulace s otevřenými předními dvířky působila problémy. Na druhou stranu i předem plněné pračky dokáží šetřit místem. Existují modely s hloubkou pod 40 cm. Kromě toho, plnění předem umožňuje vývoj vestavěných spotřebičů a přímý vizuální kontakt s pracím procesem.

Se sušičkou nebo bez?

obrazekPopularita kombinovaných zařízení integrujících jak pračku, tak sušičku je na vzestupu. Výhodné a prostorově úsporné řešení je ale spojeno a určitým kompromisem. Doba jednoho cyklu praní a sušení závisí na velikosti náplně. To je logické. Problémem integrovaných sušiček je menší efektivita sušícího procesu a vysoká spotřeba vody (z důvodu použití kondenzační technologie). Například přístroj s maximální hmotností náplně 5 kg zvládne naráz usušit pouze poloviční množství, tedy 2,5 kg. Doba potřebná k vyprání a usušení celé dávky se tak vyšplhá na dlouhé hodiny. Pokud vám to prostorové dispozice umožňují, dejte přednost setu pračky a sušičky.

Spotřeba vody a elektrické energie

obrazekNarozdíl od chladniček a sporáků se v oblasti praní nebavíme pouze o úspornosti z hlediska spotřeby elektrické energie, ale i nárocích na vodu. O výši prvního typu spotřeby napoví zařazení do jednoho z několika typů energetických tříd. Konkrétní údaje najdete v detailech výrobku, protože se liší model od modelu a samozřejmě závisí na objemu praného prádla. Důležitým údajem o schopnosti „vyprat“ je zařazení do třídy podle účinnosti praní a odstředění, kde A značí nejefektivnější pračku a účinnost dále klesá podle abecedy.

Maximální hmotnost náplně a otáček při ždímání

obrazekMezi další, a pro provoz a rozhodování před nákupem nejdůležitější, vlastnosti praček řadíme maximální hmotnost náplně a počet otáček při odstřeďování. Množství prádla se pohybuje od 4 do 10 kg a počítá se v suchém stavu. Maximální otáčky u moderních praček atakují hranici 2000 ot./min. Tato hodnota je většinou variabilní a přizpůsobuje se zvolenému pracímu programu. Nejlevnější přístroje zůstávají při zemi a mají maximum položené na úroveň 600–800 ot./min, což má dopad na kvalitu a rychlost ždímání. Obecně platí, že čím méně otáček pračka má, tím mokřejší prádlo z ní na konci cyklu vyndáte.

Užitečné funkce

obrazekObstát v konkurenci není jednoduché, proto výrobci přicházejí s řadou zvyšujících komfort obsluhy. Ty lze rozdělit do dvou základní skupin: bezpečnostní a uživatelské. Celá řada pojistek proti přetečení, přetlakování, nesprávnému otevření plnicích dvířek vás chrání před nepříjemnou nehodou. Přednastavené programy umožňují rychlé nastavení pro nejlepší vyprání konkrétních typů materiálů (bavlna, umělé vlákno apod.). Velmi užitečnou funkcí je i integrovaná váha, odložený start, zrychlené praní a speciální volba pro šetrné praní košil ulehčující následné žehlení. Množstevní automatika (integrovaná váha) umožňuje plnit pračku v několika variantách (2, 3, 4 a maximálních 5 kg). Prací program potom počítá s nižší celkovou hmotností. Další ceněnou funkcí je již zmíněné zrychlené praní.

Měli byste vědět

obrazekPračka vyžaduje přívod vody a odvod odpadu. Oboje by mělo být dobře dostupné a v dobré kondici. V některých domácnostech se ještě používá odvod špinavé vody hadicí do umyvadla, resp. vany. Toto řešení je nouzové, nepraktické a neestetické. Před výběrem pračky proto věnujte chvilku průzkumu jejího budoucího stanoviště. V případě vestavěných spotřebičů počítáme s dostatečnou přípravou přímo v místě připojení. Neměli bychom zapomínat ani na hlučnost pračky při běžném praní a ždímání. Mezi důležité doplňky patří i použití správných typů hadic pro přívod vody. Výrobky s funkcí Aqua stop zamezí jejímu úniku a následným škodám.Produkty
Kontakt
Pondělí - Pátek
8:30 - 17:00 hod.

Tel: +420 577 439 605
Mobil: +420 602 525 050
E-mail: sandi Zavináč sandi Tečka cz

Tel: +420 577 436 913
Mobil: +420 606 148 200
E-mail: info Zavináč sandi Tečka cz