Chladničky - toto oddělení obsahuje další pododdělení:

Počet nalezených produktů: 18
Zobrazení katalogu:     Seřazení:   vzestupně   sestupně
Výrobce:Jak vybrat chladničku?

Chladnička je obvykle prvním spotřebičem, který si do domácnosti pořizujete. Jde o poměrně vysokou a dlouhodobou investici, proto je třeba mít při výběru dostatek informací tak, aby chladnička sloužila k maximální spokojenosti. Vše kolem vás prochází dynamickými změnami, u domácích spotřebičů to platí dvojnásob, ať už jde o módní trendy nebo technické parametry. Není proto od věci si připomenout nejdůležitější kritéria, která byste měli mít při výběru nové chladničky na zřeteli.

Volně stojící, nebo vestavěné

obrazekRozhodnout se mezi vestavěnou, nebo volně stojící chladničkou je prvním krokem na cestě ke spokojenosti. Záleží na dispozici vaší kuchyně. Potřebujete diskrétní řešení zakomponované do kuchyňské linky? Potom zvolte vestavěný přístroj. Pokud řešíte problém s prostorem nebo se často stěhujete, kupte si volně stojící chladničku. Takovou postavíte na prakticky libovolé místo v domácnosti a dle potřeby s ní můžete manipulovat.

S mrazákem, nebo bez mrazáku

obrazekPřistěhovali jste se do garsonky a hledáte kompaktní chladničku? pak si zvolte variantu bez externího mrazáku. Nicméně většina našich klientů dává přednost kombinovaným variantám, kde je již samostatná mraznička součástní přístroje. V souvislosti s kombinovanými chladničkami přichází na řadu i otázka vybavení jedním, resp. dvěma kompresory. Druhá jmenovaná verze nabízí dostatek výkonu pro rychlé zamrazení nově vložených potravin a možnost selektivně vypnout buď chladící nebo mrazící sekci.

Úsporné přístroje třídy A+, A

obrazekVzhledem k tomu, že chladnička bývá spuštěná nepřetržitě, měli bychom si pečlivě spočítat náklady na její provoz. Informace o denní spotřebě lze získat v materiálech výrobce. Nicméně tento údaj může být zavádějící, protože není v žádném vztahu s velikostí chladničky. Tento problém řeší rozdělení do několika energetických tříd, kde A+, A, B apod. Nejúspornější jsou přístroje kategorie A a A+, ale i zde je třeba si uvědomit, že výsledná spotřeba závisí i na tom, kam chladničku umístíte. Bude-li na ni svítit sluníčko nebo působit jiný zdroj tepla, náklady na chlazení se zvýší.

Moderní funkce a design

obrazekKromě základních funkcí se výrobci snaží neustále přicházet s novinkami. Od vyladěné ergonomie, přes použití moderních funkcí rychlého namrazování, až k extravagantnímu designu (například retro). Taková je cesta producentů do kuchyní našich domovů. Mezi další lákadla patří vyhrazené prostory s teplotou udržovanou od O do 3oC nazývané jako BioFresh, resp. nulová zóna, speciální filtry zabraňující množení bakterií a růstu plísní a akustické signalizace otevřených dveří. Kdo touží po extravaganci a velkém užitném prostoru, tomu lze doporučit takzvané americké chladničky. Nejvyšší modely jsou dokonce vybaveny výrobníky ledu a LCD displejem s TV tunerem.

Bílá nebo nerezová

obrazekVětšina zákazníků si pořizuje chladničku v barvě celé kuchyně, mnoho si ji však vybírá jako první spotřebič do kuchyně, kterou teprve budují. Pokud chcete klasickou bílou, není co řešit. Jestli však hledáte moderní nerezový vzhled, měli byste znát všechny typy. Inox a nerez se liší v zanechávání otisků prstů. Inoxový povrch je broušený, na něm stopy nezanecháte (stejně jako u stříbrné barvy), nerezové provedení je vzhledově atraktivnější. Pozor na nerezový vzhled, což bývá plast nalakovaný na stříbrnou barvu.

Měli byste vědět

obrazekKaždé zařízení vyžaduje určitou provozní teplotu. To platí i pro chladničky a mrazáky. Neměly by stát blízko silných zdrojů tepla. Ideální provozní teplota pro tuto kategorii přístrojů je 15 – 30 oC. Většina chladniček má zabudovanou funkci automatického odmrazování chladící části. Přesto vám doporučujeme si tento parametr ověřit u konkrétního výrobku. Stejně jako přítomnost beznámrazového mrazicího modulu s funkcí NoFrost. Design výrobku není všechno, velmi záleží na kvalitě provedení izolačních vrstev. Dobře navržená chladnička dokáže udržet teplotu i několik hodin po vypnutí elektrického proudu.

 

1 2  další »


1 2  další »
Produkty
Kontakt
Pondělí - Pátek
8:30 - 17:00 hod.

Tel: +420 577 439 605
Mobil: +420 602 525 050
E-mail: sandi Zavináč sandi Tečka cz

Tel: +420 577 436 913
Mobil: +420 606 148 200
E-mail: info Zavináč sandi Tečka cz